Frosty
Harvia Frosty kallbadtunna
BHFR02
Harvias Frosty-kallbadtunna är ett professionellt alternativ för kall återhämtning. Poolen är större än de flesta kallbadtunnor på marknaden och erbjuder plats för återhämtning för en eller två personer. Kylaggregatet i poolen kyler vattnet med ca 4°C per timme och det är lätt att hålla temperaturen på önskad nivå (lägst 4°C). Vattnet cirkulerar kontinuerligt runt poolen, vilket garanterar en jämn temperatur. Vi rekommenderar att byta ut vattnet varje dag till var tredje dag. Om du tillsätter klor i badet kan du använda samma vatten i upp till 7–14 dagar.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- BHFR02
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | BHFR02 |
|---|---|
| Installationsobjekt | Golv |
Mått
Mått
| Modell | BHFR02 |
|---|---|
| Höjd | 990 mm |
| Bredd | 1.44 m |
| Djup | 1.7 m |
Vikt
Vikt
| Modell | BHFR02 |
|---|---|
| Nettovikt | 135 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | BHFR02 |
|---|---|
| EAN | 6417659041294 |
| Tulltaxenummer EU | 3925 90 80 |
| Försäljningsförpackningens höjd | 1.15 m |
| Försäljningsförpackningens bredd | 1.71 m |
| Försäljningsförpackningens djup | 800 mm |
| Bruttovikt | 135 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.