CX110400
Harvia Xenio är en stilig styrenhet utrustad med pekskärm. Skärmen kan placeras på valfritt ställe ex. bastun, badrummet, hallen eller varför inte vardagsrummet. Styrenheten är lättanvänd och visar när bastun är klar för användning. - Inställningstemperatur: 40–110 °C - Påslagningstid: - Familjebastur 1–6 h, offentliga bastur 1–12 h. - Förinställd påslagningstid: 0–12 h - Styrning av belysning - Spänning: 400 V 3N~ - Max last: 11 kW - Datakabel: 5 m (förlängningar: 10 m upp till 30 m)
Beräkna bastuvolymen
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
Hitta en återförsäljare
Artikelnummer Harvia
CX110400
Typkod
CX110
STK
Certifikat
CE EAC
Pekskärmsstyrning
    Tekniskt
    Funktioner
    ModellCX110400
    AnvändargruppHushåll
    Uteffekt max.11 kW
    Styrningens typStyrs med en separat digital styrpanel
    InstallationsobjektVägg
    InstallationsorienteringLodrätt
    FärgSvart
    HuvudmaterialStål
    Justerbart temperaturintervall ˚C, min.40 °C
    Justerbart temperaturintervall ˚C, max.110 °C
    Driftomgivningens temperatur min.5 °C
    Driftomgivningens temperatur max.50 °C
    Förvaringstemperatur min.0 °C
    Förvaringstemperatur max.50 °C
    Styrpanelens typXenio
    AnvändningsmiljöInteriör - torrutrymme
    Alternativ för fjärranvändningNej
    Primärenergi/bränsleElektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~)
    Mått
    ModellCX110400
    Höjd110 mm
    Bredd85 mm
    Djup24 mm
    Styrpanel bredd85 mm
    Styrpanel djup24 mm
    Effektenhet höjd200 mm
    Effektenhet bredd272 mm
    Effektenhet djup80 mm
    Styrpanel höjd110 mm
    Vikt
    ModellCX110400
    Nettovikt1.8 kg
    Styrpanelens bredd0.1 kg
    Avstånd
    ModellCX110400
    Styrenhetens kabellängd (m)5 m
    Sensorkabelns längd5 m
    Elektriskt
    ModellCX110400
    IP-klass (som: IPX4)IPX3
    Elektrisk frekvens50/60 Hz
    Säkringar (400 V 3 N~) st x ampermax 3x16A
    Matningskabel (400 V 3 N~) mm25 x 2.5 mm2
    Max. belastning för belysning100 W
    Elanslutningsmöjligheter400V 3N~