Styrenhet EE-modell|Xenio
Styrenhet Harvia Xenio CX110 11,0 kW svart
CX110400
Harvia Xenio är en stilig styrenhet utrustad med pekskärm. Skärmen kan placeras på valfritt ställe ex. bastun, badrummet, hallen eller varför inte vardagsrummet. Styrenheten är lättanvänd och visar när bastun är klar för användning. - Inställningstemperatur: 40–110 °C - Påslagningstid: - Familjebastur 1–6 h, offentliga bastur 1–12 h. - Förinställd påslagningstid: 0–12 h - Styrning av belysning - Spänning: 400 V 3N~ - Max last: 11 kW - Datakabel: 5 m (förlängningar: 10 m upp till 30 m)
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- CX110400
- Typkod
- CX110
- STK
- 8264500
- Certifikat
- CE EAC
Pekskärmsstyrning
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 11 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, min. | 40 °C |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, max. | 110 °C |
| Driftomgivningens temperatur min. | 5 °C |
| Driftomgivningens temperatur max. | 50 °C |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Styrpanelens typ | Xenio |
| Användningsmiljö | Interiör - torrutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| Höjd | 110 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 24 mm |
| Styrpanel bredd | 85 mm |
| Styrpanel djup | 24 mm |
| Effektenhet höjd | 200 mm |
| Effektenhet bredd | 272 mm |
| Effektenhet djup | 80 mm |
| Styrpanel höjd | 110 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| Nettovikt | 1.8 kg |
| Styrpanelens bredd | 0.1 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| Styrenhetens kabellängd (m) | 5 m |
| Sensorkabelns längd | 5 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX3 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | max 3x16A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Max. belastning för belysning | 100 W |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | CX110400 |
|---|---|
| EAN | 6410082645008 |
| STK | 8264500 |
| Tulltaxenummer EU | 85371098 |
| ETIM | EC001885 |
| UNSPSC | 43201542 |
| Innehållet i leveransen (lista) | Ohj.paneeli 1/3-v. 8261034Kontrollpanelkabel (5 m x RJ10 4P4C black)KontrollpanelsramFästsatsInstallations- och bruksanvisningEffektenhetTemperaturgivare och kabel |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 85 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 220 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 395 mm |
| Bruttovikt | 2.2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter