Styrenheter|Xenio
Styrenhet Harvia Xenio CX170 WiFi svart
CX170-U1-15-XW
Harvia Xenio är en stilig styrenhet utrustad med pekskärm. Skärmen kan placeras på valfritt ställe ex. bastun, badrummet, hallen eller varför inte vardagsrummet. Styrenheten är lättanvänd och visar när bastun är klar för användning. - Inställningstemperatur: 40–110 °C - Påslagningstid: Familjebastur 1–6 h, offentliga bastur 1–12 h. - Förinställd påslagningstid: 0–12 h - Styrning av belysning och ventilation - Spänning: 400 V 3N~ - Max last: 17 kW (34kW med extra effektenheten LTY17)
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- CX170-U1-15-XW
- Typkod
- CX170
- Certifikat
- ETL
Pekskärmsstyrning
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | CX170-U1-15-XW |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 15 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, min. | 40 °C |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, max. | 90 °C |
| Driftomgivningens temperatur min. | -10 °C |
| Driftomgivningens temperatur max. | 70 °C |
| Styrpanelens typ | Xenio |
| Användningsmiljö | Interiör - torrutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Ja |
Mått
Mått
| Modell | CX170-U1-15-XW |
|---|---|
| Höjd | 51 mm |
| Bredd | 74 mm |
| Djup | 28 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | CX170-U1-15-XW |
|---|---|
| Nettovikt | 1.8 kg |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | CX170-U1-15-XW |
|---|---|
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Max. belastning för belysning | 100 W |
| Elanslutningsmöjligheter | 208VAC, 3ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | CX170-U1-15-XW |
|---|---|
| EAN | 6417659031400 |
| Tulltaxenummer EU | 85371098 |
| ETIM | EC001885 |
| UNSPSC | 43201542 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 85 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 220 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 400 mm |
| Bruttovikt | 2.2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter