Glasdörrar
Glasdörr Harvia genomskinlig 7x19 furukarm
D71904M
Harvias glasdörr är ett bra dörrval när vattenbeständighet och hållbarhet behövs. Det finns ett brett urval med många färger, storlekar och karmmaterial. Tack vare dörrtätningen stannar värmen kvar inne i bastun och läcker inte ut i badrummet. Dörren är också lätt att stänga. Färgalternativen för dörrens glas är genomskinlig, grå, brons och satin. Dörrkarmens materialalternativ är furu, asp, al och aluminium i grå, svart eller vit färg. Dörrhandtaget är en kromad knopp. Alternativa dörrhandtag är ett långt vertikalt trähandtag i asp, al, värmebehandlad asp eller svartmålad al. Dörrstorlekarna 8x21 och 9x21 rekommenderas för användning i hushåll och tvättstugor. Dörren i satinglas är mycket lämplig som anslutande dörr, eftersom dess matta yta förhindrar insyn mellan rummen. När den monteras som anslutande dörr placeras dörrkarmen några centimeter från golvet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- D71904M
Pålitlig kvalitet
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | D71904M |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Färg | Klar |
| Gångjärnstyp | Rostfritt stål |
| Gångjärnets färg | Krom |
| Rammaterial | Furu |
Mått
Mått
| Modell | D71904M |
|---|---|
| Höjd | 1.89 m |
| Bredd | 690 mm |
| Djup | 92 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | D71904M |
|---|---|
| Nettovikt | 31 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | D71904M |
|---|---|
| EAN | 6417659008938 |
| Tulltaxenummer EU | 70071980 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 110 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 710 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 2.01 m |
| Bruttovikt | 33 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter