Glasdörrar|Black Line
Glasdörr Harvia Black Line brons 9x19 aluminium
DA91901BL
Dörren Harvia Black Line med aluminiumkarm är en elegant lösning för utrymmen där det krävs mycket god fuktbeständighet. Den svarta aluminiumkarmen kan kombineras med hållbart glas i någon av fyra färger: brons, grå, klar eller matt satin. Förutom den svarta ramen inkluderar det imponerande Black Line-dörrpaketet svarta gångjärn och ett draghandtag. Black Line-seriens produkter kröner det moderna bastu- och badrumskomplexet på båda sidor om dörren.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- DA91901BL
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | DA91901BL |
|---|---|
| Användargrupp | HushållProffs |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Brons |
| Huvudmaterial | Glas |
| Gångjärnstyp | Syrasäker |
| Gångjärnets färg | Svart |
| Rammaterial | Aluminium |
Mått
Mått
| Modell | DA91901BL |
|---|---|
| Höjd | 1.89 m |
| Bredd | 890 mm |
| Djup | 60 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | DA91901BL |
|---|---|
| Nettovikt | 31 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | DA91901BL |
|---|---|
| EAN | 6417659028417 |
| Tulltaxenummer EU | 70071980 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 110 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 710 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 2.01 m |
| Bruttovikt | 33 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter