Glasdörrar|Black Line
Glasdörr Black Line satin 9x21 låsbar svart furukarm
DL92105BL
Harvia Black Line låsbar glasdörr är väl lämpad för våtrum (badrum, grovkök och toaletter). Dörren finns i två storlekar: 7x21 (karmmått 690 x 2090 mm) och 9x21 (karmmått 890 x 2090 mm). Glasfärgen är satin. I leveransen ingår: svart fururam (42 x 92 mm), silikontätning i ramen, 8 mm härdat säkerhetsglas, svarta gångjärn, en silverfärgad låsbar låskropp och knappar med vridknopp och nyckel. Ramarna monteras några centimeter över golvet. Ta under installationsfasen hänsyn till golvets lutning och se till att dörren kan öppnas och att glaset inte fastnar i golvet. Dörrens handenhet kan ändras.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- DL92105BL
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | DL92105BL |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Grå |
| Huvudmaterial | Glas |
| Gångjärnstyp | Rostfritt stål |
| Gångjärnets färg | Svart |
| Rammaterial | Furu |
Mått
Mått
| Modell | DL92105BL |
|---|---|
| Höjd | 2.09 m |
| Bredd | 890 mm |
| Djup | 92 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | DL92105BL |
|---|---|
| Nettovikt | 43 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | DL92105BL |
|---|---|
| EAN | 6417659028547 |
| Tulltaxenummer EU | 70071980 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 110 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 910 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 2.12 m |
| Bruttovikt | 46 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter