Glasdörrar
Glasdörr Harvia satin 9x21 låsbar
DLA92105
Harvia låsbar glasdörr är väl lämpad för våtrum (badrum, grovkök och toaletter). Dörren finns i två storlekar: 7x21 (karmmått 690 x 2090 mm) och 9x21 (karmmått 890 x 2090 mm). Glasfärgen är satin. I leveransen ingår: grå aluminiumram (42 x 60 mm), silikontätning i ramen, 8 mm härdat säkerhetsglas, syrafasta förkromade gångjärn, en silverfärgad låsbar låskropp och knappar med vridknopp och nyckel. Ramarna monteras några centimeter över golvet. Ta under installationsfasen hänsyn till golvets lutning och se till att dörren kan öppnas och att glaset inte fastnar i golvet. Dörrens handenhet kan ändras.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- DLA92105
Avskildhet till badrummet
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | DLA92105 |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Färg | Satin |
| Gångjärnstyp | Syrasäker |
| Gångjärnets färg | Krom |
| Rammaterial | Aluminium |
Mått
Mått
| Modell | DLA92105 |
|---|---|
| Höjd | 2.09 m |
| Bredd | 890 mm |
| Djup | 92 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | DLA92105 |
|---|---|
| Nettovikt | 31 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | DLA92105 |
|---|---|
| EAN | 6417659013567 |
| Tulltaxenummer EU | 70071980 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 110 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 910 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 2.12 m |
| Bruttovikt | 33 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.