Inte tillgänglig
Elaggregat med digital styrenhet|Forte
Elektriskt aggregat Harvia Forte AF9 9,0 kW Steel
HAF900400TI
Alltid bruksfärdiga Forte erbjuder en perfekt avslappningsstund på nolltid. Forte är Harvias innovativa version av ett aggregat med värmelagringsförmåga. Aggregatet förenar teknologi i toppklass med en strömlinjeformad design. Släng upp handduken på axeln, öppna locket och ta dig upp på bastulaven för att njuta av det fuktiga och milda badet. Välkommen till Fortes stressfria zon 24/7.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HAF900400TI
- Typkod
- AF9
- STK
- 8261088
- Certifikat
- EAC CE
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
En perfekt bastuupplevelse 24/7
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HAF900400TI |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 9 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Grå |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Styrpanelens typ | EE |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HAF900400TI |
|---|---|
| Höjd | 830 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Djup | 535 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HAF900400TI |
|---|---|
| Nettovikt | 31.9 kg |
| Stenmängd | 100 kg |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HAF900400TI |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 16 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2,5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HAF900400TI |
|---|---|
| EAN | 6410082610884 |
| STK | 8261088 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | Ohj.paneeli 1/3-v. 8261034Kontrollpanelkabel (5 m x RJ10 4P4C black)KontrollpanelsramFästsatsAggregatInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 875 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 510 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 550 mm |
| Bruttovikt | 34.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.3 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.3 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.