Inte tillgänglig
Elaggregat med digital styrenhet|Forte
Elaggregat med digital styrenhet Forte HAFU100241
HAFU100241
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HAFU100241
- Typkod
- AFU100
- 10 - 15 m³
- Certifikat
- ETL
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 9.8 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Styrpanelens typ | EE |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 240 V 1 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| Höjd | 880 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Djup | 530 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| Nettovikt | 33.5 kg |
| Stenmängd | 100 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 51 mm |
| Rummets min. volym m3 | 10 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 15 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HAFU100241 |
|---|---|
| EAN | 6417659027533 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 520 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 930 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 550 mm |
| Bruttovikt | 35.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.3 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.