Elaggregat E|[qubic]
Bastuaggregat Harvia Qubic BQ60E 6,0 kW Steel
HBQ604E
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HBQ604E
- Typkod
- BQ60E
- 5 - 8 m³
- Certifikat
- EAC CE
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 6 kW |
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | -15 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
Mått
Mått
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| Höjd | 440 mm |
| Bredd | 470 mm |
| Djup | 275 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| Nettovikt | 11.2 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 5 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Säkring (230 V 1 N~) amper | 1 x 35 |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Matningskabel (230 V 1 N~) mm2 | 3 x 2,5 |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HBQ604E |
|---|---|
| EAN | 6417659042932 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Bruttovikt | 11.8 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.38 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.