Elaggregat E|[qubic]
Bastuaggregat Harvia Qubic BQ90E 9,0 kW Steel
HBQ904E
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HBQ904E
- Typkod
- BQ90E
- 8 - 14 m³
- Certifikat
- EAC CE
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 9 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | -15 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
Mått
Mått
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| Höjd | 440 mm |
| Bredd | 470 mm |
| Djup | 275 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| Nettovikt | 11.6 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 14 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 16 A |
| Säkring (230 V 1 N~) amper | 1 x 50 |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2,5 mm2 |
| Matningskabel (230 V 1 N~) mm2 | 3 x 10 |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HBQ904E |
|---|---|
| EAN | 6417659042956 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Bruttovikt | 12.2 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.38 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.