Elaggregat E|Vega
Elektriskt aggregat Harvia Vega Pro BC165 16,5 kW Steel
HCB165400S
Harvia Vega Pro är ett stilrent och effektivt golvmonterat elektriskt aggregat som lämpar sig för såväl familjebastur som bastur på klubbar, hälsocenter, hotell, semesteranläggningar och badhus. Vega Pro-modellerna BC105, BC135 och BC165 styrs av en separat styrenhet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HCB165400S
- Typkod
- BC165
- 16 - 30 m³
- Certifikat
- CE EAC
Modern och enkel att använda
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 16.5 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| Höjd | 640 mm |
| Bredd | 435 mm |
| Djup | 470 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| Nettovikt | 17.6 kg |
| Stenmängd | 50 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 16 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 30 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| Power table | [["16,5","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 25 A |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HCB165400S |
|---|---|
| EAN | 6417659010894 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 640 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 483 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 450 mm |
| Bruttovikt | 20 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.06 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.06 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.