Inte tillgänglig
Elaggregat Combi-modell|Vega
Elektriskt aggregat Harvia Vega Combi BC60SE 6,0 kW Steel
HCBC600400
Harvia Vega Combi är ett kombinerat elektriskt aggregat och ånggenerator som ger olika former av behag i bastun. Du kan välja mellan traditionell bastu, ångbastu, örtbastu och doftbastu. Vega Combi-aggregaten styrs av en separat styrenhet. Vega Combi-modellerna är BC60SE och BC90SE. Automatisk påfyllning av vattentanken är standard på modellerna BC60SEA och BC90SEA.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HCBC600400
- Typkod
- BC60SE
- 5 - 8 m³
Modern och enkel att använda
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 6 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| Nettovikt | 13 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 5 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| Power table | [["6","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HCBC600400 |
|---|---|
| EAN | 6417659010306 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 470 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 510 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 315 mm |
| Bruttovikt | 15.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.38 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.03 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.