Elaggregat manuellt|Vega Compact
Vega Compact R 3,5 kW 240 V steel
HCBU35U1UL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HCBU35U1UL
- Typkod
- BC35
- Certifikat
- ETL
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| Höjd | 533 mm |
| Bredd | 279 mm |
| Djup | 279 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| Nettovikt | 7.3 kg |
| Stenmängd | 12.93 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 25 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.17 m |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 79 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 20 mm |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HCBU35U1UL |
|---|---|
| EAN | 6417659026178 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 470 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 300 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 300 mm |
| Bruttovikt | 7.3 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.06 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.