Elaggregat Combi|Delta
Elaggregat Combi Delta HDSE29230M
HDSE29230M
Harvia Delta är det småstora aggregatet som har fått sin triangulära form efter bokstaven delta (Δ) i det Grekiska alfabetet. Det glansiga och stiliga aggregatet i rostfritt stål innehåller en hyffsat rejäl stenvolym och ger ett imponerande bad. Delta har en form som passar perfekt in i ett hörn. Detta bidrar till maximal användning av små utrymmen.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HDSE29230M
- Typkod
- D29SE
- 1.5 - 4 m³
- Certifikat
- CE EAC
En liten stor bastuugn
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 2.9 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk |
Mått
Mått
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| Höjd | 635 mm |
| Bredd | 340 mm |
| Djup | 200 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| Nettovikt | 8.7 kg |
| Stenmängd | 11 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 10 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 900 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 150 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 150 mm |
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 1.5 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 4 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkring (230 V 1 N~) amper | 1 x 16 A (1 x 13 A) |
| Matningskabel (230 V 1 N~) mm2 | 3 x 2,5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HDSE29230M |
|---|---|
| EAN | 6417659033282 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 670 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 360 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 225 mm |
| Bruttovikt | 9.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 0.78 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.06 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter