Ånggenerator EE|HGX
Ånggenerator EE HGX HGX45XW
HGX45XW
Skapa en atmosfär i hemmet eller på ditt spa som låter den varma ångan smeka dina sinnen. Den mjuka och milda ångan från en Harvia-ånggenerator känns lyxig och avkopplande, tack vare våra årtionden av erfarenhet. Harvia XW-ånggeneratorer levereras med inbyggt stöd för MyHarvia, vilket innebär att du kan koppla på din ånggenerator via fjärrstyrning och följa ångrummets temperatur direkt från din mobila enhet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HGX45XW
- Typkod
- HGX45XW
- STK
- 8266912
- Certifikat
- CE EAC
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| Användargrupp | HushållProffs |
| Uteffekt max. | 4.5 kW |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Vattenanslutningar inkommande | G¾” male |
| Dräneringsanslutningar | G½” female |
| Förångningseffekt (kg/h) | 5.5 |
| Styrpanelens typ | Xenio WiFi |
| Användningsmiljö | Interiör - torrutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | JaMyHarvia WiFiWifi |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 230 V 1 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| Höjd | 230 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 530 mm |
| Styrpanel bredd | 85 mm |
| Styrpanel djup | 24 mm |
| Styrpanel höjd | 110 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| Nettovikt | 9.7 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 190 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 50 mm |
| Installationsöppningens bredd | 1 m |
| Styrenhetens kabellängd (m) | 5 m |
| Sensorkabelns längd | 5 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX2 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Säkring (230 V 1 N~) amper | 25 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Max. belastning för belysning | 100 W |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HGX45XW |
|---|---|
| EAN | 6417659031509 |
| STK | 8266912 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 330 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 190 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 640 mm |
| Bruttovikt | 10.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 0.88 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.01 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Videor
Kompatibla produkter