Elaggregat Combi-modell|Combinator
Elektriskt aggregat Harvia Combinator KM60SE 6,0 kW svart
HKM600400S
Harvia Combinator är både ett elektriskt aggregat och en ånggenerator. Det här aggregatet är rätt val för dig som uppskattar mjuk och fuktig ånga och en aromatisk atmosfär – och passar även den som vill ha variation i sina bastuupplevelser. Förutom traditionellt bastubad kan du även förvandla din bastu till en ångbastu, örtbastu eller doftbastu. Doftpåsar och örter placeras på ånggeneratorns galler. Combi-aggregat styrs med en separat styrenhet med vilket du kan välja både temperatur och luftfuktighet – digitalt och exakt. (Måste utrustas med en separat styrenhet.)
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HKM600400S
- Typkod
- KV60SE
- STK
- 8264588
- 5 - 8 m³
- Certifikat
- CE EAC
Skapa en mängd olika bastuupplevelser med lätthet
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 6 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| Höjd | 645 mm |
| Bredd | 400 mm |
| Djup | 330 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| Nettovikt | 17.7 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| Rummets min. volym m3 | 5 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| Power table | [["6","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HKM600400S |
|---|---|
| EAN | 6410082645886 |
| STK | 8264588 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 690 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 370 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 420 mm |
| Bruttovikt | 19 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.25 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 840 mm |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 135 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 363 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Videor
Kompatibla produkter