Elaggregat Combi-modell|Virta
Elaggregat Combi-modell Virta HL11U3SAUL
HL11U3SAUL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HL11U3SAUL
- 5.01 - 17.98 m³
- Certifikat
- ETL
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| Höjd | 838 mm |
| Bredd | 406 mm |
| Djup | 483 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| Nettovikt | 31.98 kg |
| Stenmängd | 69.85 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.07 m |
| Rummets min. volym m3 | 5.01 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 17.98 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 208VAC, 3ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HL11U3SAUL |
|---|---|
| EAN | 6417659028189 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregat |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens bredd | 570 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 500 mm |
| Bruttovikt | 36 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.15 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.