Elaggregat E|Virta
Elaggregat E Virta HL11U3UL
HL11U3UL
Harvia Virta Pro bjuder på bra med uppvärmningseffekt för offentliga bastur till exempel i spaanläggningar, hotell eller andra offentliga anläggningar. Tack vare sin hållbara konstruktion, värmeelement i två grupper och lätt underhållning är Virta Pro ett utmärkt alternativ för hårt bruk. Det strömlinjeformade aggregatet erbjuder en bastuupplevelse i pro-klass även för den mer krävande bastubadaren. Pålitlig kvalitet av världens största bastutillverkare.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HL11U3UL
- 5.01 - 17.98 m³
- Certifikat
- UL ETL
Robusta, praktiska och okonstlat eleganta bastuaggregat
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| Höjd | 838 mm |
| Bredd | 406 mm |
| Djup | 406 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| Nettovikt | 24.99 kg |
| Stenmängd | 69.85 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.07 m |
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 5.01 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 17.98 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 208VAC, 3ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HL11U3UL |
|---|---|
| EAN | 6417659028141 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregat |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens bredd | 500 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 500 mm |
| Bruttovikt | 28.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.15 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.