Elaggregat Combi|Virta
Elaggregat Combi Virta HL9U1SAUL
HL9U1SAUL
Virta Combi är en kombination av eluppvärmt aggregat och ånggenerator, som erbjuder olika former av bastunjutning. du kan välja mellan en traditionell bastu, ångbastu, örtbastu eller doftbastu. Combi- aggregatet är det rätta valet för dig som vill njuta av mjuka och fuktiga bastubad samt stämningen som dofter för med sig. Vattenbehållaren rymmer 5 liter – behållaren fylls automatiskt från ett vattenuttag nära bastuaggregatet. Bastuaggregatet har en täljstenskopp för bastudofter och ett galler av rostfritt stål för påsdofter. Combisystemet är pålitligt och lätt att använda.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HL9U1SAUL
- Typkod
- HL90SA
- 5.01 - 13.99 m³
- Certifikat
- ETL
Robusta, praktiska och okonstlat eleganta bastuaggregat
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| Höjd | 838 mm |
| Bredd | 406 mm |
| Djup | 406 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| Nettovikt | 28.98 kg |
| Stenmängd | 49.9 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.07 m |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 5.01 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 13.99 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HL9U1SAUL |
|---|---|
| EAN | 6417659020503 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregat |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens bredd | 500 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 500 mm |
| Bruttovikt | 32.5 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.35 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter