Inte tillgänglig
Elaggregat Combi-modell|Virta
Elektriskt aggregat Harvia Virta Combi HL70SA. 7 kW. Steel
HLS700400SA
Virta Combi är en kombination av eluppvärmt aggregat och ånggenerator, som erbjuder olika former av bastunjutning. du kan välja mellan en traditionell bastu, ångbastu, örtbastu eller doftbastu. Combi- aggregatet är det rätta valet för dig som vill njuta av mjuka och fuktiga bastubad samt stämningen som dofter för med sig. Vattenbehållaren rymmer 5 liter – behållaren fylls automatiskt från ett vattenuttag nära bastuaggregatet. Bastuaggregatet har en täljstenskopp för bastudofter och ett galler av rostfritt stål för påsdofter. Combisystemet är pålitligt och lätt att använda.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HLS700400SA
- Typkod
- HL70SA
- STK
- 8261347
- 5 - 10 m³
- Certifikat
- CE
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Robusta, praktiska och okonstlat eleganta bastuaggregat
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 7 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| Höjd | 810 mm |
| Bredd | 415 mm |
| Djup | 410 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| Nettovikt | 27.8 kg |
| Stenmängd | 50 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan obrännbart material | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.1 m |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 30 mm |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 5 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 10 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| Power table | [["7","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HLS700400SA |
|---|---|
| EAN | 6410082613472 |
| STK | 8261347 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregat |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 870 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 500 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 505 mm |
| Bruttovikt | 30 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.15 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.1 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 1.02 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 141 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 261 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter