Inte tillgänglig
Elaggregat Combi-modell|Modulo
Elektriskt aggregat Harvia Modulo Modulo MDS135GSA. 13,5 kW Steel
HMDS1354GSA
Harvia Modulo är gjord för hållbarhet och att ge fantastiska bastubad. Modulos enkla linjer och öppna stenyta skapar en robust helhet. Modulo är vägvisaren från världens största bastuugnstillverkare och den moderna bastuinredarens val. Harvia Modulo-aggregaten är även enkla att montera. Värmeelementen är avskilda från stenarna, vilket förlänger elementens livslängd. Ett byte av ett värmeelement går snabbt och lätt, eftersom hela värmeelementspaketet dras ut ur bastuaggregatet. Även alla andra serviceåtgärder har beaktats redan vid planeringen av bastuaggregaten. Aggregaten kan utrustas med skyddsräcken och en skyddsvägg av glas. Skyddsväggen av glas är inte bara elegant, utan den förhindrar även bastuvattnet från att stänka runt aggregatet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HMDS1354GSA
- Typkod
- MDS135GSA
- STK
- 8261455
- 11 - 20 m³
- Certifikat
- EAC CE
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Robust golvaggregat för professionellt bruk
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 13.2 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| Höjd | 805 mm |
| Bredd | 550 mm |
| Djup | 606 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| Nettovikt | 50.6 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| Rummets min. volym m3 | 11 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 20 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| Power table | [["13,5","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 25 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HMDS1354GSA |
|---|---|
| EAN | 6410082614554 |
| STK | 8261455 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 910 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 590 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 640 mm |
| Bruttovikt | 53.6 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 3 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 1.06 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 128.2 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 235.4 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.