Inte tillgänglig
Elaggregat med digital styrenhet|Cilindro
Bastuaggregat Harvia Cilindro PC110EE 11 kW Steel
HPC1104EE
Harvia Cilindro bjuder på högklassiga bad i stora bastur och bastur med glasytor som höjer aggregatets effektkrav. Det ståtliga pelaraggregatet kan sänkas in i bastulaven. 120 kg stenar ger ett mjukt och fuktigt bad, eller lite tuffare bad om du så önskar – helt beroende på vart du riktar vattnet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPC1104EE
- STK
- 8261273
- 9 - 18 m³
- Certifikat
- EAC CE
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Pelaggregat - bastubad i toppklas
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| Användargrupp | HushållProffs |
| Uteffekt max. | 11 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Styrpanelens typ | EE |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V/230 V 1/3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| Höjd | 1.07 m |
| Bredd | 365 mm |
| Djup | 365 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| Nettovikt | 12.6 kg |
| Stenmängd | 120 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Styrenhetens kabellängd (m) | 5 m |
| Rummets min. volym m3 | 9 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 18 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HPC1104EE |
|---|---|
| EAN | 6410082612734 |
| STK | 8261273 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 1.1 m |
| Försäljningsförpackningens bredd | 420 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 420 mm |
| Bruttovikt | 14.7 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.02 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 1.25 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 800 mm |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 110 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 195 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter