Alternativ för elektriska värmeaggregat|Cilindro
Skyddsköld Harvia Cilindro PC70/PC90 BlackSteel
HPC11M
Säkerhetsskölden på aggregatet Harvia Cilindro gör det möjligt att på ett säkert sätt installera aggregatet närmare väggen eller lavarna. Det skyddar även till exempel glasväggen och träytor från vattenstänk, vilket gör underhållet av bastun enklare. En säkerhetssköld är idealisk för att installera aggregatet i ett hörn. Två säkerhetssköldar rekommenderas när lavarna är på båda sidor om aggregatet, så att sköldarna skyddar både lavarna och väggen bakom aggregatet. Tre säkerhetssköldar är lämpligt om man bäddar in aggregatet i lavarna. Säkerhetssköldens imponerande färg i svart stål drar alltid till sig blickar. Dessutom är installationen snabb och enkel.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPC11M
- STK
- 8266768
- Certifikat
- CE EAC
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPC11M |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Black Steel |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | HPC11M |
|---|---|
| Höjd | 705 mm |
| Bredd | 350 mm |
| Djup | 140 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPC11M |
|---|---|
| Nettovikt | 3.8 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HPC11M |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 30 mm |
Logistik
Logistik
| Modell | HPC11M |
|---|---|
| EAN | 6417659027694 |
| STK | 8266768 |
| Tulltaxenummer EU | 85169000 |
| ETIM | EC001885 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | Installations- och bruksanvisningMetallskydd |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 350 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 150 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 710 mm |
| Bruttovikt | 4 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 0.2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter