Inte tillgänglig
Elaggregat manuellt|Cilindro
Elaggregat manuellt Cilindro HPC9U3HB
HPC9U3HB
Cilindro H har ett delvis öppet ytterhölje på framsidan, vilket bjuder bastubadaren på fördelarna av en stor stenmängd att kasta vatten på, men även gör det möjligt att montera aggregatet i ett mindre utrymme på grund av mindre säkerhetsavstånd. Bastubadet kan regleras från mjukt till kraftigt genom att rikta vattnet antingen på sidan- av eller rakt på stenpelaren.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPC9U3HB
- Typkod
- PC90H
- Certifikat
- ETL UL
Pelaggregat - bastubad i toppklass
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPC9U3HB |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 9 kW |
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 208 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HPC9U3HB |
|---|---|
| Höjd | 1.15 m |
| Bredd | 360 mm |
| Djup | 340 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPC9U3HB |
|---|---|
| Nettovikt | 16 kg |
| Stenmängd | 90 kg |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HPC9U3HB |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 208VAC, 3ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HPC9U3HB |
|---|---|
| EAN | 6410082660360 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 1.01 m |
| Försäljningsförpackningens bredd | 375 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 375 mm |
| Bruttovikt | 18 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.35 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.02 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.