Elaggregat E|Cilindro
Elaggregat E Cilindro HPCS9U1HBUL
HPCS9U1HBUL
Cilindro H har ett delvis öppet ytterhölje på framsidan, vilket bjuder bastubadaren på fördelarna av en stor stenmängd att kasta vatten på, men även gör det möjligt att montera aggregatet i ett mindre utrymme på grund av mindre säkerhetsavstånd. Bastubadet kan regleras från mjukt till kraftigt genom att rikta vattnet antingen på sidan- av eller rakt på stenpelaren.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPCS9U1HBUL
- Typkod
- PC90
- Certifikat
- ETL
Pelaggregat - bastubad i toppklass
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Golv |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| Höjd | 1.02 m |
| Bredd | 356 mm |
| Djup | 330 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| Nettovikt | 17.01 kg |
| Stenmängd | 90.72 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 102 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 889 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 30 mm |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HPCS9U1HBUL |
|---|---|
| EAN | 6410082660391 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 1.02 m |
| Försäljningsförpackningens bredd | 373 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 373 mm |
| Bruttovikt | 19.05 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.36 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.