Elaggregat E|Cilindro
Elaggregat E Cilindro HPCS9U1HUL
HPCS9U1HUL
Cilindro H har ett delvis öppet ytterhölje på framsidan, vilket bjuder bastubadaren på fördelarna av en stor stenmängd att kasta vatten på, men även gör det möjligt att montera aggregatet i ett mindre utrymme på grund av mindre säkerhetsavstånd. Bastubadet kan regleras från mjukt till kraftigt genom att rikta vattnet antingen på sidan- av eller rakt på stenpelaren.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPCS9U1HUL
- Typkod
- PC90E
- 3.99 - 13.99 m³
- Certifikat
- ETL
Pelaggregat - bastubad i toppklass
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| Höjd | 1.02 m |
| Bredd | 356 mm |
| Djup | 330 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| Nettovikt | 17.01 kg |
| Stenmängd | 90.72 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 889 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 30 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 71 mm |
| Rummets min. volym m3 | 3.99 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 13.99 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HPCS9U1HUL |
|---|---|
| EAN | 6417659019903 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 1.01 m |
| Försäljningsförpackningens bredd | 375 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 375 mm |
| Bruttovikt | 18.8 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.35 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.