Inte tillgänglig
Elaggregat E|Legend
Elaggregat E Legend HPOU122401
HPOU122401
Harvia Legend erbjuder en bastuupplevelse utan dess like. Detta stora bastuaggregat tar bastubadaren till tiden bastun föddes – det är ett aggregat i sin mest genuina utformning. Legends patinerade stålram rymmer en stor mängd stenar vars värme producerar fantastiska bastubad också i den stora bastun. Stommens öppna konstruktion gör att bastuaggregatets hela yttre yta kan användas när man öser vatten. Värmen från den stora stenmängden gör att man kan få rejälare bad även i lägre temperaturer, vilket ger ett behagligt fuktigt bad. Tack vare bastuaggregatet Harvia Legends runda form kan det monteras till och med mitt i bastun och infällas i laven. Aggregatet styrs med hjälp av en separat styrenhet
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HPOU122401
- Typkod
- PO12E
Välj Legend - det är början på din legendariska bastuberättelse
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HPOU122401 |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 12 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 240 V 1 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HPOU122401 |
|---|---|
| Höjd | 740 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HPOU122401 |
|---|---|
| Nettovikt | 33.3 kg |
| Stenmängd | 40 kg |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HPOU122401 |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Säkring (240 VAC, 1-fas, 60 Hz) st x amper | 52.7A |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HPOU122401 |
|---|---|
| EAN | 6417659034630 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 870 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 620 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 620 mm |
| Bruttovikt | 35.3 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.9 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.