Elaggregat Combi-modell|Club
Elektriskt bastuaggregat Harvia Club Combi K11GS 11,0 kW Steel
HRKG110400S
Harvia Club Combi är en kombination av eluppvärmt aggregat och ånggenerator, som erbjuder många olika sätt att bada bastu, såsom traditionell bastu, ångbastu, örtbastu och doftbastu. Det supereffektiva kombiaggregatet Club Combi har utformats för att bjuda på bad åt även större grupper – från morgon till kväll. Det stiliga, golvstående bastuaggregatet Club Combi, som är tillverkat i rostfritt stål, är av världsberömd Harvia-kvalitet. Bekanta dig med de supereffektiva Club Combi-modellerna om du själv vill uppleva en bastu- och spaupplevelse eller om du vill bjuda dina kunder på en sådan. Club Combi-aggregat styrs med en separat styrenhet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HRKG110400S
- Typkod
- K10,5GS
- STK
- 8266211
- 9 - 16 m³
- Certifikat
- CE EAC
Ett superbastuaggregat för en stor club
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Uteffekt max. | 11 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| Höjd | 700 mm |
| Bredd | 505 mm |
| Djup | 490 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| Nettovikt | 30 kg |
| Stenmängd | 60 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 50 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 50 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.4 m |
| Rummets min. volym m3 | 9 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 16 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| Power table | [["11","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 16 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HRKG110400S |
|---|---|
| EAN | 6410082662111 |
| STK | 8266211 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 735 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 520 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 510 mm |
| Bruttovikt | 26.1 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.1 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 885 mm |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 125.4 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 334.2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter