Inte tillgänglig
Elaggregat Combi-modell|Senator
Elektriskt aggregat Harvia Senator Combi 9 kW automatisk svart
HSB900400SA
Bastuaggregatet Harvia Senator Combi är en mångsidig kombination av ett eluppvärmt bastuaggregat och en ånggenerator, som bjuder på mjuka och varma bastu- och spaupplevelser. Senato Combi är en golvmodell som erbjuder traditionell bastu, ångbastu, örtbastu och doftbastu – alla bastuupplevelser i samma paket. Bastuaggregatet är tillverkat i rostfritt stål och ger spakänsla i familjebastur och allmänna bastur i flervånings- och radhus. Njut av ångans och badets förskönande och hälsofrämjande kraft by Harvia. Senator Combi-aggregaten styrs med en separat styrenhet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HSB900400SA
- Typkod
- T9SA
- STK
- 8264581
- 8 - 14 m³
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Stilrent aggregat för bastu och spa
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HSB900400SA |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 9 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Vikt
Vikt
| Modell | HSB900400SA |
|---|---|
| Nettovikt | 22 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HSB900400SA |
|---|---|
| Rummets min. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 14 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HSB900400SA |
|---|---|
| Power table | [["9","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 16 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 2.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HSB900400SA |
|---|---|
| EAN | 6410082645817 |
| STK | 8264581 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 680 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 360 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 490 mm |
| Bruttovikt | 23.5 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 830 mm |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 162 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 444 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter