Inte tillgänglig
Elaggregat Combi-modell|Senator
Elektriskt aggregat Harvia Senator Combi T7C Steel
HSC700400
Bastuaggregatet Harvia Senator Combi är en mångsidig kombination av ett eluppvärmt bastuaggregat och en ånggenerator, som bjuder på mjuka och varma bastu- och spaupplevelser. Senato Combi är en golvmodell som erbjuder traditionell bastu, ångbastu, örtbastu och doftbastu – alla bastuupplevelser i samma paket. Bastuaggregatet är tillverkat i rostfritt stål och ger spakänsla i familjebastur och allmänna bastur i flervånings- och radhus. Njut av ångans och badets förskönande och hälsofrämjande kraft by Harvia. Senator Combi-aggregaten styrs med en separat styrenhet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HSC700400
- Typkod
- T7C
- STK
- 8266057
- 6 - 9 m³
- Certifikat
- EAC CE
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Ett stilrent kvalitetsbastuaggregat
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 7 kW |
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 400 V 3 N~) |
Mått
Mått
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| Höjd | 660 mm |
| Bredd | 345 mm |
| Djup | 465 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| Nettovikt | 19.3 kg |
| Stenmängd | 35 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 35 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 35 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 80 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.25 m |
| Rummets min. volym m3 | 6 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 9 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| Power table | [["7","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HSC700400 |
|---|---|
| EAN | 6417659005609 |
| STK | 8266057 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 675 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 360 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 480 mm |
| Bruttovikt | 20.7 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.25 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.1 kg |
| Försäljningsparti 2 förpackningens höjd | 825 mm |
| Försäljningsparti 2 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 2 förpackningens djup | 1.2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens höjd | 2 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens bredd | 1 m |
| Försäljningsparti 3 förpackningens djup | 1 m |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 145.2 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 393.6 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter