Elaggregat E|Spirit
Elaggregat E Spirit HSPE60U1MUL
HSPE60U1MUL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HSPE60U1MUL
- Typkod
- SP60E
- 5.01 - 8.33 m³
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| Höjd | 749 mm |
| Bredd | 381 mm |
| Djup | 333 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| Nettovikt | 13.06 kg |
| Stenmängd | 49.9 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 81 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 81 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 81 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 81 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 902 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 102 mm |
| Rummets min. volym m3 | 5.01 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 8.33 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HSPE60U1MUL |
|---|---|
| EAN | 6417659037105 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallations- och bruksanvisning |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 785 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 419 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 376 mm |
| Bruttovikt | 15.2 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.18 kg |
| Försäljningsparti 2 bruttovikt | 101.2 kg |
| Försäljningsparti 3 bruttovikt | 202.4 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter