Elaggregat manuellt|The Wall
Bastuaggregat Harvia The Wall SW80 8,0 kW 240V 1ph BlackSteel
HSW8U1BUL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HSW8U1BUL
- Typkod
- SW80
- Certifikat
- ETL
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| Höjd | 701 mm |
| Bredd | 432 mm |
| Djup | 259 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| Nettovikt | 14.74 kg |
| Stenmängd | 19.96 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 76 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 76 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 76 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 76 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.12 m |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 249 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 74 mm |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Installationsöppningens bredd | 1 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | HSW8U1BUL |
|---|---|
| EAN | 6417659031974 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | FästsatsAggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 699 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 498 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 325 mm |
| Bruttovikt | 16.87 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1.77 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.1 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.