Inte tillgänglig
Elaggregat med digital styrenhet|Moderna
Elaggregat med digital styrenhet Moderna HVE600230SA
HVE600230SA
Harvia Moderna representerar det bästa inom eluppvärmda bastuaggregat. Tack vare Harvias patenterade styrelektronik värmer Moderna upp din bastu tyst och ljudlöst till exakt den värme du önskar. Moderna-aggregatet håller temperaturen jämn under hela bastubadet. Moderna har en stilig design och fungerar även som en fin inredningsdetalj. Moderna styrs med en separat digital styrpanel. Den har belysta reglage samt en numerisk display, som visar den valda temperaturen och timern. Bastuaggregatets påslagningstid kan ställas in på 2–8 timmar. Fabriksinställningen är fyra timmar. Den förvalda tiden kan programmeras till 0–18 timmar.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HVE600230SA
- Typkod
- V60E
- 4 - 8 m³
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Digitalt designaggregat
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 6 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Brun |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Styrpanelens typ | EE |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| Höjd | 580 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| Nettovikt | 14 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Styrenhetens kabellängd (m) | 5 m |
| Rummets min. volym m3 | 4 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| Power table | [["6","","",""]] |
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Säkringar (400 V 3 N~) st x amper | 3 x 10 A |
| Matningskabel (400 V 3 N~) mm2 | 5 x 1.5 mm2 |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~230V 3~400V 3N~ |
Logistik
Logistik
| Modell | HVE600230SA |
|---|---|
| EAN | 6417659008372 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 620 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 320 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 420 mm |
| Bruttovikt | 15 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 1 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning