HWS
Vattenavhärdare Harvia HWS 1500, USA grå
HWS1500US
Harvia HWS1500 är ett automatiskt vattenavhärdarsystem för kommersiellt bruk som renar vatten för ånggeneratorer. Systemet är lätt att använda och garanterar mjukt och rent vatten. Vattenavhärdare förlänger livslängden på spa- och bastukomponenter och förhindrar även underhållsproblem som orsakas av skador från hårt vatten. Harvia HWS1500-systemet tar bort nästan allt kalcium, magnesium och andra mineraler från vattnet, vilket inte bara förhindrar ytfläckar och skador från hårt vatten – det tar också bort alla lukter som orsakas av hårt vatten.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- HWS1500US
- Typkod
- HWS1500
- Certifikat
- CE
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | HWS1500US |
|---|---|
| Användargrupp | Proffs |
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Golv |
| Färg | Grå |
| Huvudmaterial | Stål |
| Driftomgivningens temperatur min. | 5 °C |
| Driftomgivningens temperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
Mått
Mått
| Modell | HWS1500US |
|---|---|
| Höjd | 545 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Djup | 430 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | HWS1500US |
|---|---|
| Nettovikt | 22 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | HWS1500US |
|---|---|
| EAN | 6417659027205 |
| Tulltaxenummer EU | 85169000 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 690 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 380 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 610 mm |
| Bruttovikt | 22.6 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 2.5 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter