Styrenhet EE-modell
Styrenhet Infrabox IRB-S
IRB-S
Infrabox är en mångsidig och uppdaterad digital styrenhet för infrakabiner och deras infraröda radiatorer. Den eleganta, diskreta och enkla kontrollpanelen är lätt att installera där du vill ha den. Kontrollpanelens LED-ljus gör det enkelt och säkert att styra din infrakabin. Infrabox är en sofistikerad styrenhet som gör att du kan njuta av dina infraröda bastustunder med alla dina sinnen. Med styrenheten kan du bestämma din infrakabins inkopplingstid, intensiteten på den lugnande värmen, och även belysningen.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- IRB-S
- Typkod
- IRB-S
- STK
- 8266407
- Certifikat
- CE EAC
Innovativ styrning
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | IRB-S |
|---|---|
| Användargrupp | HushållProffs |
| Uteffekt max. | 3.6 kW |
| Styrningens typ | Styrs med en separat digital styrpanel |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Antracit |
| Huvudmaterial | Stål |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, min. | 30 °C |
| Justerbart temperaturintervall ˚C, max. | 70 °C |
| Driftomgivningens temperatur min. | -10 °C |
| Driftomgivningens temperatur max. | 110 °C |
| Förvaringstemperatur min. | -25 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 70 °C |
| Styrpanelens typ | Professional |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Ja |
| Primärenergi/bränsle | Elektrisk (högspänning 230 V 1 N~) |
Mått
Mått
| Modell | IRB-S |
|---|---|
| Höjd | 195 mm |
| Bredd | 131 mm |
| Djup | 48 mm |
| Styrpanel bredd | 63 mm |
| Styrpanel djup | 36 mm |
| Styrpanel höjd | 104 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | IRB-S |
|---|---|
| Nettovikt | 1.33 kg |
| Styrpanelens bredd | 0.13 kg |
| Effektenhetens vikt (utan separat display) | 0.84 kg |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | IRB-S |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 50/60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 230V~ |
Logistik
Logistik
| Modell | IRB-S |
|---|---|
| EAN | 9120053863016 |
| STK | 8266407 |
| Tulltaxenummer EU | 85371098 |
| ETIM | EC001885 |
| UNSPSC | 43201542 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | KartongPlastpåse |
| Försäljningsförpackningens höjd | 120 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 285 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 340 mm |
| Bruttovikt | 1.84 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 0.36 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.02 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.