Inte tillgänglig
Elaggregat manuellt|KIP
Elaggregat manuellt KIP JH30B2401
JH30B2401
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- JH30B2401
- Typkod
- KIP30B
- 2.4 - 3.7 m³
- Certifikat
- UL
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 3 kW |
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Rostfritt stål |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| Höjd | 600 mm |
| Bredd | 410 mm |
| Djup | 280 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| Nettovikt | 13.4 kg |
| Stenmängd | 20 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 75 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 75 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 178 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 178 mm |
| Rummets min. volym m3 | 2.4 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 3.7 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Säkring (240 VAC, 1-fas, 60 Hz) st x amper | min. 12.5A |
| Matningskabel (240 VAC, 1-fas, 60 Hz) st x amper | 12AWG |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | JH30B2401 |
|---|---|
| EAN | 6417659027397 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | AggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisningSkruvar |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 700 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 500 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 370 mm |
| Bruttovikt | 16.4 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.