Elaggregat manuellt KIP JH80B2401
JH80B2401
Beräkna bastuvolymen
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
Hitta en återförsäljare
Artikelnummer Harvia
JH80B2401
Typkod
Kip80
7.1 - 12 m³
Certifikat
UL
    Tekniskt
    Funktioner
    ModellJH80B2401
    AnvändargruppHushåll
    Uteffekt max.8 kW
    Styrningens typStyrs av manuella omkopplare
    InstallationsobjektVägg
    InstallationsorienteringLodrätt
    FärgRostfritt stål
    HuvudmaterialStål
    Förvaringstemperatur min.0 °C
    Förvaringstemperatur max.50 °C
    AnvändningsmiljöInteriör - våtutrymme
    Alternativ för fjärranvändningNej
    Mått
    ModellJH80B2401
    Höjd600 mm
    Bredd410 mm
    Djup280 mm
    StenstorlekarØ5–10 cm
    Vikt
    ModellJH80B2401
    Nettovikt14.3 kg
    Stenmängd20 kg
    Avstånd
    ModellJH80B2401
    Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material)125 mm
    Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material)125 mm
    Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta)178 mm
    Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta)178 mm
    Min. höjd för montering2 m
    Rummets min. volym m37.1 m³
    Rummets max. volym m312 m³
    Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta)2 m
    Elektriskt
    ModellJH80B2401
    Power table[["8","","",""]]
    IP-klass (som: IPX4)IPX4
    Elektrisk frekvens60 Hz
    Säkring (240 VAC, 1-fas, 60 Hz) st x ampermin. 33,4A / 2 group: min. 22,3 A
    Matningskabel (240 VAC, 1-fas, 60 Hz) st x amper8AWG
    Elanslutningsmöjligheter240VAC, 1ph, 60Hz