Elaggregat manuellt|KIP
Elaggregat manuellt KIP JH80BU1IUL
JH80BU1IUL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- JH80BU1IUL
- Typkod
- KIP80B
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av manuella omkopplare |
| Installationsobjekt | Vägg |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Alternativ för fjärranvändning | Nej |
Mått
Mått
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| Höjd | 599 mm |
| Bredd | 409 mm |
| Djup | 279 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| Nettovikt | 14.29 kg |
| Stenmängd | 19.96 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 124 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 51 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.07 m |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 127 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 51 mm |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 240VAC, 1ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | JH80BU1IUL |
|---|---|
| EAN | 6417659033923 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | AggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisningSkruvar |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 699 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 498 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 368 mm |
| Bruttovikt | 17.24 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.