Elaggregat E|KIP
Elaggregat E KIP JH80WU3IUL
JH80WU3IUL
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- JH80WU3IUL
- Typkod
- KIP80E
- 6.99 - 12.01 m³
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| Styrningens typ | Styrs av en separat styrenhet |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
Mått
Mått
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| Höjd | 599 mm |
| Bredd | 409 mm |
| Djup | 279 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| Nettovikt | 13.79 kg |
| Stenmängd | 19.96 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till sidan (obrännbart material) | 125 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (3-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 178 mm |
| Säkerhetsavstånd till golvet (1-fas, beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 178 mm |
| Min. höjd för montering | 2 m |
| Rummets min. volym m3 | 6.99 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 12.01 m³ |
Elektriskt
Elektriskt
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| IP-klass (som: IPX4) | IPX4 |
| Elektrisk frekvens | 60 Hz |
| Elanslutningsmöjligheter | 208VAC, 3ph, 60Hz |
Logistik
Logistik
| Modell | JH80WU3IUL |
|---|---|
| EAN | 6417659033930 |
| Tulltaxenummer EU | 85162999 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | AggregatInstallationsfästeInstallations- och bruksanvisningSkruvar |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 700 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 370 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 500 mm |
| Bruttovikt | 16.8 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.