Bastukabiner för inomhusbruk|Variant
Bastukabin Harvia Variant 1150x1150
S1212
Den grundläggande layouten för bastun Harvia Variant är rymlig och ger dig möjlighet att välja bland en mängd olika arrangemang. Variant är också den mest flexibla av Harvias bastudesigner: det finns fyra alternativ för vägg- och takpaneler (gran, asp, al och värmebehandlad asp) och du kan välja vilka fönster och vilken ton på dörren som bäst passar din personliga smak. Du kan välja bland Harvias tre stilfulla alternativ för inredningen i din Variant-bastu: Formula, Exclusive eller Exclusive Air. En Variant-bastu är helt isolerad och därför mycket energieffektiv. Metallstycken i utsidans brädhörn ger din bastu ett distinkt utseende. I Harvia Variant hittar du den mysiga, avslappnade atmosfären hos den ursprungliga finska bastun. Lavarna och bastuinteriören är ergonomiskt utformade och följer ursprungliga finska bastutraditioner. Högkvalitativ lavdesign och mjuk bastubelysning garanterar en härlig upplevelse i bastun.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- S1212
Skräddarsydd bastudesign
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | S1212 |
|---|---|
| Huvudmaterial | Trä |
| Användningsmiljö | Interiör - torrutrymmeInteriör - våtutrymme |
Mått
Mått
| Modell | S1212 |
|---|---|
| Höjd | 2.04 m |
| Bredd | 1.15 m |
| Djup | 1.15 m |
| Bastuns beräknade volym | 3.48 m³ |
Avstånd
Avstånd
| Modell | S1212 |
|---|---|
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Logistik
Logistik
| Modell | S1212 |
|---|---|
| EAN | 6417659029322 |
| Tulltaxenummer EU | 94061000 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 620 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 1.17 m |
| Försäljningsförpackningens djup | 730 mm |
| Bruttovikt | 240 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.