Inte tillgänglig
Vedeldat aggregat DUO|Legend
Vedeldat aggregat Harvia Legend 150 Duo svart
WK150LDLUX
Det vedeldade aggregatet Harvia Legend 150 Duo är en unik 2-i-1-lösning som kombinerar ett vedeldat aggregat och en öppen spis. Genom att värma upp det vedeldade aggregatet kan du njuta av stämningen i två rum. Värm upp bastun och njut av den trivsamma atmosfären som skapas av den öppna spisen på andra sidan väggen. Legends patinerade stålram innehåller en stor mängd stenar, vilket ger underbart fuktiga och milda ångmoln som påminner om rökbastu. Efter bastun kan du njuta av eftervärmen i rummet med eldstaden, grilla korv och njuta av förfriskningar ... och ge dig i bastun igen. Alla Harvia Legend-produkter utgör en del av den heroiska historien om Harvia som grundades 1950 och nu är världens största tillverkare av bastuaggregat och vedeldade aggregat. Varje Legend-aggregat och vedeldat aggregat är ett handgjort mästerverk av Harvias mästerliga smeder. Välj en unik Legend och starta din egen legendariska bastuhistoria.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WK150LDLUX
- 6 - 13 m³
- Certifikat
- EAC
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Handmade - berättelser om bastubadet
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WK150LDLUX |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 16 kW |
| Installationsobjekt | Golv |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Förvaringstemperatur min. | 0 °C |
| Förvaringstemperatur max. | 50 °C |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WK150LDLUX |
|---|---|
| Höjd | 740 mm |
| Bredd | 530 mm |
| Djup | 750 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | WK150LDLUX |
|---|---|
| Nettovikt | 94.4 kg |
| Stenmängd | 120 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | WK150LDLUX |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 630 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 630 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 250 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 250 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 200 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 50 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 200 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan obrännbart material | 50 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1 m |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Installationsöppningens bredd | 1 m |
| Rummets min. volym m3 | 6 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 13 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Logistik
Logistik
| Modell | WK150LDLUX |
|---|---|
| EAN | 6417659024020 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 910 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 700 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 380 mm |
| Bruttovikt | 102.2 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 3 kg |
| Förpackningsplastens vikt | 0.1 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter