Inte tillgänglig
Vedeldat aggregat REGULAR|PRO
Vedeldat aggregat Harvia Pro 20 SL svart
WK200SL
Harvia 20 SL erbjuder dubbla möjligheter att njuta av värmen. Med en uppvärming kan du njuta av två olika stämningar. Värm upp din bastu – samtidigt kan du njuta av kaminens flammande stämning i rummet intill, grilla korv eller njuta av en kall dryck. Den vedeldade bastun ger en traditionell bastustämning och ett mäktigt bad.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WK200SL
- Typkod
- 20PRO
- STK
- 8266687
- 8 - 20 m³
Bad i Pro-klass
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WK200SL |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 24.1 kW |
| Installationsobjekt | Golv |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WK200SL |
|---|---|
| Höjd | 760 mm |
| Bredd | 430 mm |
| Djup | 730 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | WK200SL |
|---|---|
| Nettovikt | 62.5 kg |
| Stenmängd | 40 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | WK200SL |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.3 m |
| Rummets min. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 20 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Logistik
Logistik
| Modell | WK200SL |
|---|---|
| EAN | 6417659005708 |
| STK | 8266687 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 765 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 740 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 480 mm |
| Bruttovikt | 65.6 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter