Inte tillgänglig
Vedeldat aggregat DUO|PRO
Vedeldat aggregat Harvia Pro 20 Duo Steel
WK200SLUX
Harvia 20 Duo är en unik ”2in1”-lösning som kombinerar en vedeldad BASTUUGN & BRASKAMIN. Med en uppvärming kan du njuta av två olika stämningar. Värm upp din bastu – samtidigt kan du njuta av kaminens flammande stämning i rummet intill, grilla korv eller njuta av en kall dryck. Den vedeldade bastun ger en traditionell bastustämning och ett mäktigt bad. Världens största bastuugnstillverkare står för tekniken med över 60 års erfarenhet. Duo är mer än summan av sina delar.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WK200SLUX
- Typkod
- 20PRO
- STK
- 8266688
- 8 - 20 m³
Bad i Pro-klass
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WK200SLUX |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 24.1 kW |
| Installationsobjekt | Golv |
| Installationsorientering | Lodrätt |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WK200SLUX |
|---|---|
| Höjd | 760 mm |
| Bredd | 430 mm |
| Djup | 510 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | WK200SLUX |
|---|---|
| Nettovikt | 76.5 kg |
| Stenmängd | 40 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | WK200SLUX |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.3 m |
| Rummets min. volym m3 | 8 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 20 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Logistik
Logistik
| Modell | WK200SLUX |
|---|---|
| EAN | 6417659001137 |
| STK | 8266688 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| ETIM | EC001884 |
| UNSPSC | 40101800 |
| Innehållet i leveransen (lista) | RamGlasdörrGrillAggregatInstallations- och bruksanvisning |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Försäljningsförpackningens höjd | 860 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 805 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 620 mm |
| Bruttovikt | 85 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.