Inte tillgänglig
Vedeldat aggregat REGULAR|M series
Vedeldat aggregat Harvia M3 svart
WKPM3
Harvia M3 är en klassisk smakfullt designad bastuugn som är lämplig i en mindre vedeldad bastu. Med Harvia M3 blir bastubadet en angenäm upplevelse och ugnen skapar en traditionsenlig bastuatmosfär. Den jämna värmen från ugnen samt eldens och luftens effektiva cirkulation ger ett garanterat behagligt bastubad. Harvia M3 är försedd med glaslucka som låter den flammande elden höja stämning i bastun. Bastuugnens ytterhölje är målat grafitsvart och dess övre spjälverk är av rostfritt stål. Harvia M3 kan förses med vattenvärmare av skorstensmodell. Rekommenderad storlek på bastun 6–13 m3. Maximala mängden stenar 30 kg.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WKPM3
- 6 - 13 m³
- Produktens livscykelstatus
- Utgått
Stilig värmekälla för en liten bastu
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WKPM3 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Uteffekt max. | 16.5 kW |
| Installationsobjekt | Golv |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WKPM3 |
|---|---|
| Höjd | 710 mm |
| Bredd | 390 mm |
| Djup | 450 mm |
| Stenstorlekar | Ø10–15 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | WKPM3 |
|---|---|
| Nettovikt | 44.2 kg |
| Stenmängd | 30 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | WKPM3 |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (obrännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (obrännbart material) | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 300 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan obrännbart material | 100 mm |
| Säkerhetsavstånd till taket | 1.2 m |
| Installationsöppningens höjd | 2 m |
| Installationsöppningens bredd | 1 m |
| Installationsöppningens djup | 1 m |
| Rummets min. volym m3 | 6 m³ |
| Rummets max. volym m3 | 13 m³ |
| Rummets min. höjd (beror på anslutningar och därför från utgång, stjärna/delta) | 2 m |
Logistik
Logistik
| Modell | WKPM3 |
|---|---|
| EAN | 6417659024860 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 765 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 500 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 415 mm |
| Bruttovikt | 44.6 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Produktersättning
Du kanske också är intresserad av
Kompatibla produkter