Tillbehör för vedeldat aggregat|M series
Skyddsvägg Harvia H16, heltäckande
WL475
WL475 är designad och godkänd för Harvias vedeldade bastuugnar (Harvia 16/Linear 16). Skyddsväggen minskar säkerhetsavståndet till brännbara material – i praktiken ryms bastuugnen i ett mindre utrymme. Skyddsväggen fästs direkt på ugnen och den följer ugnens form. Eftersom Harvias skyddsväggar designas specifikt för varje ugnsmodell, uppstår inga kompromisser i design eller säkerhet. Skyddsväggen finns som heltäckande eller som skydd för en valfri sida. Skyddsväggarna är tillverkade i svartmålad stål. Tillsammans med skyddsväggen rekommenderar vi golvskyddsplåten WL100.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WL475
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WL475 |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Färg | Svart |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Ingen |
Mått
Mått
| Modell | WL475 |
|---|---|
| Höjd | 815 mm |
| Bredd | 486 mm |
| Djup | 516 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | WL475 |
|---|---|
| Nettovikt | 7.5 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | WL475 |
|---|---|
| EAN | 6417659017886 |
| Tulltaxenummer EU | 73219000 |
| ETIM | EC001884 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 845 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 600 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 120 mm |
| Bruttovikt | 8.3 kg |
| Förpackningskartongens vikt | 0.8 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.