Tillbehör för vedeldat aggregat|Legend
Vattenvärmare Harvia Legend 25 l, svart
WP250LD
Den skorstensmonterade vattenvärmaren, som matchar med Legend modellerna, värmer snabbt upp vattnet. Vattenvärmaren för Legend, som rymmer 25 liter, gör din bastu till kungen av alla stugbastur. Kranen har flyttats bort från den varma vattenbehållaren och bastuugnen för säkrare användning ach användarvänlighet. Du behöver inte längre vara rädd för hetvattenstänk. För ett säkert bastubad – Harvia. Trygg kranlösning Kranen i Legend och Thermio har flyttats bort från den heta vattenbehållaren och bastuugnen. En svart silikonslang på ett par meter löper från undersidan av vattenbehållaren och i dess ända finns vattenkranen. Med hjälp av fästjärnet kan kranen fästas under kanten på laven eller integreras i laven genom kantplanket. Med hjälp av fästjärnet kan kranen även väggmonteras.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WP250LD
Värm upp vattnet snabbt och smidigt
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WP250LD |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WP250LD |
|---|---|
| Höjd | 910 mm |
| Bredd | 360 mm |
| Djup | 360 mm |
| Stenstorlekar | Ø5–10 cm |
Vikt
Vikt
| Modell | WP250LD |
|---|---|
| Nettovikt | 10.9 kg |
| Stenmängd | 15 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | WP250LD |
|---|---|
| EAN | 6417659019316 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| UNSPSC | 40101825 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 950 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 360 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 360 mm |
| Bruttovikt | 11.7 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter