Tillbehör för vedeldat aggregat
Vattenvärmare Harvia Thermio 25 l
WP250TH
Thermio vattenvärmaren har ett elegant ytterhölje i stål och passar in i vilken bastu som helst. Thermio-vattenvärmaren värmer snabbt upp vattnet, eftersom rökröret även fungerar som vattenbehållarens vägg. Kranen har flyttats bort från den varma vattenbehållaren och bastuugnen. Du kan fästa vattenkranen på tre olika sätt på bastulaven eller väggen. Kranen är säkrare att använda och du behöver inte vara rädd för heta vattenstänk. För ett säkert bastubad – Harvia. Trygg kranlösning Kranen i Legend och Thermio har flyttats bort från den heta vattenbehållaren och bastuugnen. En svart silikonslang på ett par meter löper från undersidan av vattenbehållaren och i dess ända finns vattenkranen. Med hjälp av fästjärnet kan kranen fästas under kanten på laven eller integreras i laven genom kantplanket. Med hjälp av fästjärnet kan kranen även väggmonteras.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WP250TH
Värm upp vattnet snabbt och smidigt
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WP250TH |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Färg | Rostfritt stål |
| Användningsmiljö | Interiör - våtutrymme |
| Primärenergi/bränsle | Trä |
Mått
Mått
| Modell | WP250TH |
|---|---|
| Höjd | 910 mm |
| Bredd | 360 mm |
| Djup | 280 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | WP250TH |
|---|---|
| Nettovikt | 6.2 kg |
Logistik
Logistik
| Modell | WP250TH |
|---|---|
| EAN | 6417659019446 |
| Tulltaxenummer EU | 73218900 |
| UNSPSC | 40101825 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 950 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 300 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 360 mm |
| Bruttovikt | 7.2 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.