Skorstenar och adaptrar
Vinkelrör Harvia 90/115 svart
WZ90M
Harvia WZ90M-vinkelrör 90° är tillverkat i stål med svart brännlackering och passar alla Harvias vedeldade bastuugnar (förutom Harvia 50) och kaminen Harvia 10. Harvias rökrör är CE-märkta och uppfyller de internationella produktkraven och kraven på brand- och användningssäkerhet. Bekanta dig med Harvias rökrör som tål sotbränder och är av yttersta kvalitet.
Hitta en återförsäljare
De bästa bastu- och spaupplevelserna väntar på dig.
- Artikelnummer Harvia
- WZ90M
Tekniskt
Funktioner
Funktioner
| Modell | WZ90M |
|---|---|
| Användargrupp | Hushåll |
| Färg | Svart |
| Huvudmaterial | Stål |
Mått
Mått
| Modell | WZ90M |
|---|---|
| Höjd | 259 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 435 mm |
Vikt
Vikt
| Modell | WZ90M |
|---|---|
| Nettovikt | 2.8 kg |
Avstånd
Avstånd
| Modell | WZ90M |
|---|---|
| Säkerhetsavstånd till framsidan (brännbart material) | 500 mm |
| Säkerhetsavstånd till sidan (brännbart material) | 500 mm |
| Säkerhetsavstånd till baksidan (brännbart material) | 500 mm |
| Säkerhetsavstånd till högra sidan (brännbart material) | 500 mm |
| Säkerhetsavstånd till vänstra sidan (brännbart material) | 500 mm |
Logistik
Logistik
| Modell | WZ90M |
|---|---|
| EAN | 6417659015936 |
| Tulltaxenummer EU | 73219000 |
| Produktenhet (st, set, m etc.) | ST |
| Försäljningsenhet | pcs |
| Försäljningsförpackningens höjd | 420 mm |
| Försäljningsförpackningens bredd | 120 mm |
| Försäljningsförpackningens djup | 240 mm |
| Bruttovikt | 3.1 kg |
Kontrollera produktmanualen för att få uppdaterad information före användning.
Kompatibla produkter