Helmi
Sauna Accessory Harvia Helmi pail and ladle Chocolate
SA011B
Harvia's Helmi sauna accessories emphasise earthy tones and natural design. The curved design of the products is pleasing to the eye and very pleasant to the touch. You will find your own favourites for your sauna in the earthy shades. The modern Helmi range offers all the sauna accessories you need for your sauna.
Find your nearest dealer
The best sauna and spa experiences are waiting for you.
- Item number Harvia
- SA011B
Technical
Features
Features
| Model | SA011B |
|---|---|
| User group | Households |
| Color | Chocolate brown |
| Use environment | Interior - wet area |
Weights
Weights
| Model | SA011B |
|---|---|
| Net weight | 2.8 lbs |
Logistics
Logistics
| Model | SA011B |
|---|---|
| EAN | 6417659044752 |
| Customs tariff number EU | 73239300 |
| Content of delivery (listed) | LadlePail |
| Product unit (pcs, meters etc.) | PCS |
| Sales unit | pcs |
| Packaging materials | Cardboard |
| Package height | 13.78 in |
| Package width | 9.65 in |
| Package depth | 9.65 in |
Please check the product manual for updated information before use.